Kód: 28-C3829A | Značka: Scalextric

Autíčko 60th Anniversary Collection SCALEXTRIC C3829A - BMW E30 M3 Limited Edition (1:32)

773 Kč 1 069 Kč Sleva 28 %
Skladem
Autíčko pro autodráhu
Autíčko pro autodráhu. Velikost: 1:32
Popis
Jak se Scalextric posouval do 90. let, kopíroval i on změny, ke kterým v motorsportu docházelo. Celá 80. léta se na výsluní zájmu novinářů vyhřívalo rallye a vozy skupiny B, jejich obliba však klesla a na jejich místo se protlačily závody cestovních vozů, především Super Touring. BTCC, DTM a další národní série tak získávaly na popularitě a také Scalextric se pustil do výroby těchto nových automobilových celebrit.
Jedna automobilka přitom vyčnívala nad ostatní a tuto podobu motorsportu ovládla – nebyla to žádná jiná než BMW. Přestože výroba BMW M3 E30 byla zahájena už v 80. letech, zaznamenal tento vůz značné úspěchy právě na začátku nové dekády. V letech 1990 a 1991 vyhrál titul v sérii BTCC a k tomu také řadu závodů v sériích DTM, Italia Superturismo Championship a australském šampionátu. Řady úspěchů dosáhl také v kategorii rallye.
Jak roky ubíhaly, bylo BMW M3 E30 možné čím dál častěji spatřit i v nižších závodních sériích, a dokonce i dnes se v různých závodních klubech jedná o poměrně běžný sedan; je to zkrátka automobilová ikona, o jejíž status usilují všechny ostatní závodní vozy na světě.
Dalšími novými položkami, které se v nabídce Scalextricu v průběhu 90. let objevily, byly například dostihové závody a také různé automobily pilotované největšími závodnickými hvězdami této éry: Senna, Schumacher a Hill. Ty všechny pomohl Scalextric učinit nesmrtelnými i ve světě autodráh. Designérská práce se ale postupně dál přesouvala k technikám CAD a opouštěla klasické šablony a 2D nákresy. I Scalextric se tak řítil dál do 21. století.

Technické specifikace & detaily
Digital Plug Ready
Snadno vyměnitelná vodítka
Velmi detailní zpracování
Systém Magnatraction
Funkční zadní světlomety
Čelní světlomety s xenonovým efektem

Doporučeno pro děti od 3 let.

Upozornění: Nebezpečí udušení! Výrobek obsahuje malé části. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: